Vyhlášení soutěží SOLLERTIA PRAHA ve školním roce 2017/2018

Radní pro oblast školství a evropské fondy Ing. Mgr. Irena Ropková v souladu se Závaznými pravidly pro pořádání dovednostních soutěží SOLLERTIA pověřila osm škol k uspořádání dovednostních soutěží SOLLERTIA. Finálová kola musí proběhnout do začátku května 2018.

Soutěže pro vybrané obory vzdělání organizují následující školy:

Škola  Obor Pověření
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Praha - Čakovice  Kuchař POVĚŘENÍ
Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání Cukrář POVĚŘENÍ
Střední škola - Centrum odborné přípravy technickohospodářské, Praha 9, Poděbradská 1/179 Elektrikář silnoproud POVĚŘENÍ
Střední odborné učiliště, Praha 4, Ohradní 57 Truhlář POVĚŘENÍ
Střední odborné učiliště kadeřnické, Praha 8, Karlínské náměstí 8/225 Kadeřník POVĚŘENÍ
Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební, Praha 1, Dušní 17 Stavebnictví POVĚŘENÍ
Střední průmyslová škola strojnická, škola hlavního města Prahy, Praha 1, Betlémská 4/287 Strojírenství POVĚŘENÍ
Střední škola automobilní a informatiky Mechanik opravář motorových vozidel POVĚŘENÍ

Soutěže Sollertia jsou určené pro žáky středních odborných škol vybraných oborů vzdělání s výučním listem a nově také pro vybrané obory vzdělání s maturitní zkouškou. Hlavním principem dovednostních soutěží Sollertia je přímé porovnání výkonu žáků a odborníka z praxe, tzv. vyzývatele, v závěrečném kole, kde jsou všem nastavena stejná pravidla a žáci se posuzují za stejný soutěžní úkol podle stejných kritérií jako vyzývatel. Díky tomu je možné objektivně zjistit úroveň získaných vědomostí a dovedností žáka v porovnání s profesionálem v oboru. Nejlepší žák z každého oboru, který dosáhne alespoň 66% výsledku vyzývatele, je oceněn čestným titulem SOLLERS (z lat. ZRUČNÝ) a stříbrnou medailí ze 42 gramů ryzího stříbra.

FOTOGALERIE SOLLERTIA

Vloženo: 1.3.2018 | Pavel Dvořák | Přečteno: 4485 x