JUNIOR ERB

junior_erb.jpg

Kdo soutěž pořádá?

• Spolek Český zavináč (www.ceskyzavinac.cz)
    • Partnerem soutěže je Jednota školských informatiků (www.jsi.cz)
    • Hlavní město Praha vyhlašuje krajské kolo soutěže již 7. rokem. Na organizaci se podílí odbor informatiky MHMP.

O co jde?

Soutěž je určena mladým lidem do 19 let, kteří se aktivně zajímají o internet a tvorbu webových stránek spojených s určitou obcí, městem, městskou částí, regionem apod. Nemusí jít jen o tvůrce-programátory, ale i o autory, kteří web tvoří obsahově, např. pomocí dostupných publikačních systémů.

Například:

• ▪ webové stránky obce, města v ČR
    • ▪ webové stránky školy
    • ▪ webové stránky sportovního oddílu (ne profesionálního – např. Sparty Praha apod.)
    • ▪ webové stránky sdružení (Skaut, SOKOL, Dobrovolní hasiči, kulturní spolek apod.)
    • ▪ webové stránky týkající se určitého regionu (např. mapování studánek, památných stromů, cyklostezky ...)
    • ▪ webové stránky nějaké místní pamětihodnosti (hrad, zámek, kostel ...)

Kdo se může zapojit?

Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak týmy (2/3 týmu a přihlašovatel musí být mladší 19 let – datum narození po 28. únoru 1998). Může se jednat i o školní třídy, které vytvářejí podobné projekty v rámci výuky (ročníkové práce apod.). Soutěž je vhodná nejen pro střední, ale i pro základní školy. Záleží na „šikovnosti“ vašch žáků.

Jak se zapojit?

Víte-li o šikovném studentovi ve vaší třídě nebo ve vašem okolí, nabídněte mu účast v soutěži. Pokud vyhlašujete ročníkové práce související s tvorbou webových stránek, nabídněte vašim studentům okruhy témat (stránky pro SOKOL, školu, městskou část apod.). Případně se můžete přímo domluvit s vaší samosprávou, o co by měli zájem a dělat stránky „na zakázku“. Žáci mohou vytvořt tým se svým vyučujícím (ale musí být zachován poměr, že 2/3 týmu jsou mladší19 let).

Příos pro soutěžícího a pro školu?

Pro vítěze jsou přpraveny hodnotné ceny (v minulýh ročnících to byl např. externí disk, tablet apod.). Soutěžící může porovnat své schopnosti v tvorbě webovýh stránek se svými vrstevníky, navázat zajímavé kontakty, promluvit si s odborníky na informačí technologie, a to především na konferenci ISSS 3.–4. dubna 2017 v Hradci Kráové.

Šola se díky soutěži může zviditelnit nejen v rámci svého kraje (něteré kraje vyhlašjí krajská kola), ale v příadě úspěchu jejího soutěžícího i v rámci celé republiky. Rovněž je zde šance navázat spolupráci s místní samosprávou, popř. ji ještě zintenzivnit (zapojit své žáky do tvorby něteré z podstránek obecního webu).

Kde se přihlásit?

Do soutěž se přhlašje na webovýh strákáh www.ceskyzavinac.cz.

Termíny?

Soutěžící se mohou hlásit do 28. února 2017, kdy je uzávěrka soutěže. Během března 2017 proběne slavnostní ceremoniál pražského kola. Vyhodnocení republikových vítězů proběhne 3. dubna 2017 na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Další informace ke stažení zde:

2017_juniorerb_Praha.pdf

Vloženo: 14.2.2017 | Pavel Dvořák | Přečteno: 816 x