Hlavní město Praha vyhlásilo čtvrtý ročník dovednostních soutěží Sollertia

Radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sociální politiku Ing. Mgr. Irena Ropková pod svou záštitou vyhlásila čtvrtý ročník dovednostních asymetrických soutěží Sollertia.

Soutěže Sollertia jsou určené pro žáky středních odborných škol vybraných oborů vzdělání s výučním listem. Pro letošní ročník jsou plánovány soutěže v sedmi oborech vzdělání – Truhlář, Kuchař - číšník, Mechanik opravář motorových vozidel, Kadeřník, Elektrikář, Strojní mechanik a Malíř - lakýrník.

„Hlavním principem dovednostních soutěží Sollertia je přímé porovnání výkonu žáků a odborníka z praxe, tzv. vyzývatele, v závěrečném kole, kde jsou všem nastavena stejná pravidla a žáci se posuzují za stejný soutěžní úkol podle stejných kritérií jako vyzývatel. Díky tomu je možné objektivně zjistit úroveň získaných vědomostí a dovedností žáka v porovnání s profesionálem v oboru,“ uvedla radní pro oblast školství a sociální politiky Irena Ropková (ČSSD).

IMG_0688.jpg

Ilustrační obrázek: Stříbrné medaile udělované hl. m. Prahou za nejlepší výkony v dovednostních soutěžích SOLLERTIA.

Nejlepší žák z každého oboru, který dosáhne alespoň 66% výsledku vyzývatele, je oceněn čestným titulem SOLLERS (z lat. ZRUČNÝ) a stříbrnou medailí ze 42 gramů ryzího stříbra.

Dovednostní soutěže Sollertia mají za cíl rozšířit přímou účast podniků, jako budoucích zaměstnavatelů na obsahu výuky a na hodnocení výsledků žáka, a to zejména v praktickém vyučování. Zapojení odborníků z reálné praxe, obohatí a rozšíří praktickou výuku odborných předmětů a propojí vazby mezi podniky a školami.

SAEPE SOLLERTIA OPULENTIAM CREAT - Zručnost často bohatství plodí.

Ing. Mgr. Irena Ropková je radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Vysokou školu ekonomickou. V minulosti působila jako zástupkyně starostky městské části Praha 3 a věnovala se rovněž právní praxi v oblasti veřejného práva.
Vloženo: 20.5.2015 | Pavel Dvořák | Přečteno: 4693 x